15-08-22
Najlepszy ser do pizzy

Dodany przez Administrator

Jak wybrać najlepszy ser do pizzy? Przewodnik dla początkujących

Są dwa kluczowe składniki, które tworzą idealną pizzę - skórka i ser. Jednak wybór skórki to kwestia gustu, natomiast wybór sera może mieć duży wpływ na smak i teksturę pizzy. Istnieje wiele odmian sera, a każda z nich ma inny smak i teksturę. Aby uzyskać najlepsze wyniki, ważne jest, aby wybrać odpowiedni, w przeciwnym razie pizza nie będzie tak dobra, jak mogłaby być.

Jakie są najlepsze sery do pizzy?

Jak wspomnieliśmy powyżej, wybór sera zależy od tego, co chciałbyś zrobić. Niektóre sery są fantastyczne z pewnymi toppingami, ale mniej z innymi. Poniżej przedstawiamy kilka naszych ulubionych:

  • Cheddar: Jest to jeden z najbardziej popularnych serów do pizzy. Świetnie współgra z niemal każdą polewą. Jest nieco mocny, więc może przytłaczać łagodne smaki. Jest to jednak świetny wybór dla klasycznej pizzy serowej.
  • Mozzarella: Jest to kolejny klasyczny wybór. Jest łagodna, ale bardzo aromatyczna. Będzie dobrze współpracować z każdą polewą. Jest nieco lepka, więc najlepiej stosować ją z umiarem.
  • Parmezan: Jest to świetna polewa, która dodaje smaku bez zbytniego przytłoczenia. Działa dobrze z większością polew i może być posypany na koniec pieczenia.
  • Kozi ser: Jest to fantastyczna alternatywa dla mozzarelli. Jest nieco pikantny, ale nadal łagodny. To jest wielki z wielu różnych polewy.